Моє вивчення англійської почалося з того, що довелося спішно змінювати пріоритети у професії. Програмування перестало бути просто хобі. І після кількох співбесід прийшло усвідомлення того, що без розмовної англійської буде нелегко. Тому моєю метою навчання було навчитися говорити. До цього довелося чимало почитати англійською спеціальною літературою: математика, економіка, програмування. Зі словником, зрозуміло. А ось говорити не доводилося. Словниковий запас якийсь сформувався, але був дивний, з великими пробілами рівня Elementary.
У школі Yellow English Submarine з усім цим упоралися. Нині я працюю на англомовному проекті. Я розумію, мене розуміють, розмовна мова не викликає проблем і не є джерелом страхів. Вважаю, що мої мети досягнуто.
Основний секрет успіху – потрібна практика, багато практики. Вам треба привчити вашу свідомість розуміти незнайому раніше мова і навчити мовний апарат вимовляти незвичні слова і звуки. Комусь це дається легше, комусь складніше, але в результаті все зводиться до того, що треба щось слухати і намагатися зрозуміти, і вимовляти. Все це ми робимо на заняттях, але самих лише занять особисто мені було недостатньо. Інтернет-ресурси непогано допомагають у цьому.
Насамперед це TED Talks. Збір невеликих роликів різної тематики. Використовуючи фільтри, можна вибирати цікаві для теми. Кожен ролик має скрипт, який варто прочитати після перегляду та пошукати невідомі слова та фрази. Крім хорошої аудіо практики, це ще й дуже пізнавально. Наступний ресурс Quizlet допомагає вивчати слова. Там можна створювати свої набори слів, і програма показує (і вимовляє) їх у вигляді тесту: слово та чотири варіанти відповідей. Існує також смартфон-додаток Quizlet. Дуже зручно. Їдеш собі в метро та вчиш слова. Ну і, зрештою, Grammarly. Ця програма для перевірки граматики і його можна використовувати як свого роду вчителя граматики. Артиклі, коми, порядок слів це те, що можна потренувати. Ви пишете текст, Grammarly показує помилки ви виправляєте. Поступово після певної кількості текстів ви починаєте помічати, що помилок стає менше.